Výlety na kolech

Obrovskou devízou Východního Tyrolska je nepřeberné množství cyklotras všech stupňů náročnosti.

Ne nadarmo je Lienz označován jako Mekka rakouské cyklistiky. Ze všech stran se zde sbíhají nádherné cyklostezky. Vybere si opravdu každý – rodiny s malými dětmi, příležitostní amatérští cyklisté, ale také trénovaní bikeři, vyhledávající ostrá a náročná stoupání ke skalám.

Pokud si na některé túry netroufáte, zajistíme pro Vás půjčení kvalitního elektrokola, s nímž budete i na těch nejnáročnějších trasách předjíždět  nejzdatnější profesionály.

Přehlednou online mapu Východního Tyrolska najdete například na této internetové adrese

Po rovinkách

Velkou výhodou místních cyklostezek je, že v převážné míře vedou po trasách určených výlučně pro cyklisty či vyznávače jízdy na kolečkových bruslích, případně po vedlejších cestách, na nichž auto téměř nepotkáte. Tyto cykloztesky byly vybudovány podél řek, takže dle vlastní volby jedete buď stále mírně z kopce nebo proti proudu řeky. Desítky kilometrů za den tak zvládnou nejen malé dědi, ale také senioři či jedinci, jejichž fyzická kondice trochu pokulhává.

Kalský okruh – přímo v Kalsu  na Vás čeká nenáročný dvacetikilometrový okruh, během něhož se seznámíte s naší malebnou vesničkou i jejím divukrásným okolím. V průběhu tohoto výletu pro Vás připravujeme malé překvapení.

Drávská cyklostezka (Drauradweg) – bezpochyby nejznámější z nich. Je téměř 400 km dlouhá, začíná v italském Toblachu a vede podél řeky Drávy přes Lienz, Spittal, Villach až do Mariboru. Podrobnosti naleznete na adrese např. www.drauradweg.com Z našeho pohledu jsou nejzajímavější její cca 60-kilometrové úseky z Toblachu do Lienzu a z Lienzu např. k Millstätter See. Zde můžeme využít k návratu místní cyklovlaky.

Iseltal Radweg (cca 30 km) – cyklostezka podél řeky Isel začína v městečku Matrei a končí v Lienzu. Je asi 30 km dlouhá a slouží cyklistům i bruslařům. Zvládne ji opravdu kdokoliv a všichni budou odměnění úchvatnými panoramaty Vysokých Taurů i Rakouských Dolomitů. Další podrobnosti najdete např. na www.tirol.at/a-mountainbike-tour-radwanderweg-iseltal.

Toblach – Cortina d´Ampezzo. Na Drávskou cyklostezku navazuje trasa z Toblachu do Cortiny d´Ampezzo (cca 30 km mírně do kopce), resp. až do Calalzo di Cadore (33 km mírně z kopce). Přestože trasa není hned „za rohem“, nemůžeme ji opomenout a rádi Vám pomůžeme se zorganizováním tohoto celodenního výletu. Trasa není fyzicky náročná a je vhodná i pro školou povinné děti. Vede po náspu bývalé železniční úzkokolejky. Tunely, mosty nad horskými údolími, úchvatné scenérie velehor Vás prostě okouzlí.

Glockner Radweg – pod severními svahy  Grossglockneru leží krásná vesnička Heiligenblut. Odtud příjemnou cykloztezkou projedete celé údolí říčky Möll a po 75 kilometrech na Vás čeká koupání v jezeře Millstätter See. www.nationalpark-hohetauern.at/de/articles/view/469

Tauern Radweg – další rakouská cyklistická „klasika“. Tato úžasná rodinná stezka se vine podél řeky Salzach. Pokud dorazíte autem do Mittersillu, můžete zvolit okolo 35 km  mírně z kopce do Zell am See  nebo stejnou délku proti proudu řeky k jejímu ústí do Krimmlu a zde navštívit známé vodopády. Podrobnosti na www.tauernradweg.at.

Do kopce na horském kole

Kals a celé Východní Tyrolsko jsou samozřejmě rájem pro horské bikery.

Kals – přímo od naší vily vede řada náročnějších tras, kdy můžetee zdolávat dokonce tisícimetrové převýšení. Odměnou Vám však budou fantastické výhledy do dalekého okolí. Podrobnosti a mapy naléznete na adrese www.kals.at/tourismus/asp_service/upload/content/bike-kals_web.pdf

Východní Tyrolsko – velmi přehledně jsou trasy pro horská kola popsány na adrese

www.portal.tirol.gv.at. Rozhodně však doporučujeme úžasnou trasu z vesničky St. Jakob in Defereggental do italského Campo Tures.