DSC01919Lyžařský Grossglockner resort vznikl propojením dvou menších areálů v Kals a v městečku Matrei. Nové středisko se velikostně zařadilo spíše mezi ty středně velké, jeho lyžařská  kvalita jej však bezpochyby řadí mezi absolutní rakouskou špičku. Naprostou nadprůměrnost koneckonců potvrdila řada mezinárodních testů a hodnocení (viz např. www.bergfex.atwww.skigebiete-test.dewww.skiresort.info).

V prvé řadě každý z Vás ocení až nezvyklou „liduprázdnost“ u lanovek a na sjezdovkách, zejména pak v Kalsu.  Cca 10 „páteřních“, převážně červených či černých sjezdovek nadchne i  nejnáročnější lyžaře. Řada z nich je 5-6 km dlouhá, s převýšením přes 1000m, udržují stálý sklon, jsou dostatečně široké. Ale také kratší pisty nezklamou. Trasy jsou zde také díky téměř 100%-nímu systému zasněžování upravovány opravdu na jedničku.

Na své si zde však přijdou i začátečníci a méně zdatní lyžaři – každý si zde najde také ty „svoje“ modré sjezdovky. Pověstný je zdejší Kinderland. Své děti můžete bez obav svěřit zkušeným odborníkům, kteří se budou Vašim ratolestem věnovat, kdežto Vy můžete objevovat krásy zdejšího střediska.

Chcete-li si v maximální míře užít sluníčka, dopoledne lyžujte v Kalsu pod Blauspitze a po poledním občerstvení v některé ze stylových horských chat se přehoupněte kabinkou přes ve výšce 2602 m n.m. položený Cimaross a vyzkoušejte západní svahy v Matrei. A až se budete vracet zpět do Kalsu, neopomeňte příjemnou červenou „čtrnáctku“, která končí u mezistanice kabinkové lanovky. I v pozdních odpoledních hodinách bývá stále velmi dobře sjízdná. U mezistanice se pak rozhodněte, zda ještě máte dostatek síly a odhodlání absolvovat několikakilometrový přejezd do Kalsu či se raději dolů svezete kabinkou.

A nezapomeňte – ve vile už na Vás čeká dobře vychlazené pivečko, absolutní relax ve wellnessu a skvělá večeře. A před usnutím si na internetu můžete ověřit, kolik jste dnes ujeli kilometrů, kolik výškových metrů jste zdolali atd.

Více lyžařských informací, včetně aktuálních obrázků z webkamer, najdete na www.gg-resort.at.