OLYMPUS DIGITAL CAMERAKdyž mezi městečky Lienz a Matrei ve Východním Tyrolsku odbočíte na klikatou horskou cestu vedoucí k národnímu parku Vysoké Taury, okouzlí vás téměř každý pohled z auta. Nejdřív prudké stoupání serpentinami a dech beroucí pohledy do údolí řeky Isel směrem k Lienzským Dolomitům. Osobitou atmosféru Východního Tyrolska začnete poznávat třeba při pohledu na stylový kostelík a stovky let staré dřevěnice kolem cesty. Ohromí Vás první pohled na krále rakouských velehor – majestátní Grossglockner. S nadšením zastavíte po spatření zamrzlého vodopádu. Překvapí Vás, jak málo aut po cestě potkáte. Po 15 projetých kilometrech můžete mít pocit, že jste se ocitli na konci světa. Desítky či stovky starých dřevěnic ze všech stran obklopených zasněženými alpskými velikány, divukrásná příroda, přívětiví a stále usměvaví místní lidé, to vše navozuje magickou atmosféru pohádkového světa. Díky tomu, že jste zavítali do oblasti národního parku, široko daleko nenarazíte na žádný tovární komín, čerpací stanici, autoservis či kolony kamiónů. Nečekejte však ani obchody se záplavou exkluzivního zboží , rušný noční život s bary či restauracemi za každým rohem. Zato Vám zde všude ochotně nabídnou třeba pravé tyrolské mléko od právě podojené krávy.

Několik hospůdek, tři hotely, pár stylových penzionů. Také obchod s potravinami, prodejna i půjčovna sportovních potřeb, banka, kostel.

A v zimě hlavně lanovky a často liduprázdné sjezdovky i perfektní běžecké tratě skvělého lyžařského areálu Grossglockner Resort Kals – Matrei. Naštěstí turistický průmysl se záplavou turistů tuto oblast ještě „nepřeválcoval“, takže její označení „evropský ráj na zemi“ není vůbec přehnané.

Ne náhodou filmaři z Holywoodu tvrdili, že zde našli nejkrásnější místo v Alpách. Ne náhodou si Kals zamiloval třeba německý prezident Richard von Weizsäcker. A tak není divu, že dle samotných návštěvníků je Kals jedním z nejlépe hodnocených rakouských středisek. Pokud se o tom chcete sami přesvědčit, pokud chcete zažít výjimečnou, aktivní a zároveň luxusní zimní dovolenou, přijeďte k nám do Kalsu. Nudit se rozhodně nebudete! Srdečně Vás zveme!