O tom, že Kals je Rájem pro turisty, není třeba nikoho přesvědčovat. Každý si dle svých možností vybere mezi 250-ti kilometry velmi dobře značených tras tu „svoji“. Seznam nejzajímavějších tras najdete na adrese

http://www.kals.at/tourismus/de/wandern-im-glocknerdorf.html

Rozhodně ale nemůžete vynechat výlety nádhernou přírodou k horskému jezírku Dorfersee i pod Grossglockner na Lucknerhütte (2241 m n.m.) či dokonce Studlhütte (2802 m n.m.). V průběhu zhruba pětihodinových výletů nebudete vědět, které místa máte vyfotit dříve. A s každým dalším „pohlednicovým“ snímkem si stále více budete připadat jako profesionální fotograf.

Ti z Vás, kteří nefandíte přílišné fyzické aktivitě nebo Vás v ní omezuje zdraví, najdou spousty cestiček a chodníčků k pohodlným procházkám okolní přírodou. I Vám však vřele doporučujeme vyjet z Kalsu lanovkou až pod vrchol Cimaross (2602 m n.m.). Zde můžete podniknout několik kratších procházek. A možná, že i vás nakonec zláká trochu delší hřebenová túra. Zvláště, že turistické chaty s bohatým občerstvením se po trasách vyskytují velmi hojně.

A když jsme se zmínili o lanovce v Kalsu, nemůžeme zapomenout, že jízdu lanovkami k „nebesům“ si v okolí můžete užít také v Matrei, St. Jakobu, Lienzu, Sillianu, ale můžete navštívit třeba i ledovec Mölltal.