Kals srp.09 163K vysokým horám neodmyslitelně patří samozřejmě voda. Bez horských pramenů, potůčků, vodopádů, jezer, říček a řek si lze alpskou krajinu jen těžko představit. A o oblasti národního parku Vysoké Taury, tedy i o Kalsu to platí dvojnásob. Jestliže se tedy rozhodnete strávit svou dovolenou u nás, budete se s vodním živlem setkávat v podstatě na každém kroku.

A je samozřejmé, že také naše doporučení pro Vás zahrnuje řadu aktivit spojených s vodou. Nenechte si tedy ujít zážitky, se kterými se v Česku jen stěží setkáte.

Koupání –  nenechte se zmást zavádějícími názory, že v Alpách je v létě zima a není to vhodná oblast pro koupání. Málokdo například ví, že Lienz –  hlavní město Osttirolu, je nejslunečnějším městem Rakouska! A letní teploty běžně dosahují hodnot ke koupání vhodných. Přes neexistenci moře či velkých jezer si budete pochvalovat například skvělé podmínky i teplou a čistou vodu menšího jezera Tristacher See nad Lienzem či komorní atmosféru skvělého koupaliště ve Virgenu. Plavání pod alpskými velikány opravdu nemá chybu!

IMGP0963Rafting a canyoning, kajaky – možná si myslíte, že tyto, na první pohled adrenalinové sportovní disciplíny se Vás netýkají. Omyl! Vesnička Ainet nad řekou Isel je raftařským centrem nejen Východního Tyrolska. Několik zdejších klubů Vám v létě uprostřed lehce dravé Isely připraví neopakovatelné zážitky na nafukovacím člunu.  Můžete si zvolit nejrůznější stupně obtížnosti, od plaveb pro děti či seniory, až pro sportovní plavby pro odvážnější jedince. Vůbec přitom nevadí, že jste dosud v raftu či kajaku neseděli. Zvládnete to i Vy! Kapitolou samou pro sebe je canyoning. Setkali jsme se i s lidmi, kteří toto dobrodružství považují za jeden z nejlepších zážitků jejich života. Oblečete si zapůjčený  neopren a se skupinou dalších nadšenců se vydáte pokořit nástrahy jedné z alpských horských bystřin, jejíž neklidná voda si razí cestu mezi skalisky na dně hlubokého kaňonu. Brodíte se po pas v křišťálově čisté vodě, skáčete do vody z menších či větších skalnatých balvanů, sjíždíte přírodní tobogány, pod dohledem zkušených průvodců slaňujete menší útesy. Ze zdolání každé vodní překážky se nevědomky radujete jako malé dítě. Velmi bohatá nabídka čeká také na příznivce kajaků.