Kals i jeho okolí nabízí svým návštěvníkům skutečně nepřeberné množství dalších aktivit, díky nimž se rozhodně nudit nebudete. Nyní uvádíme jen některé z nich.

Golf– jedno z nejkrásnějších rakouských golfových hřišť s 18 jamkami a neopakovatelnými horskými scenériemi najdete hned za Lienzem.

Sáňkařské dráhy Lienz a Assling– těmito atrakcemi uděláte radost zejména dětem. Dráha v Lienzu je přitom nejdelší v Evropě.

Soutěska Galitzenklamm– úžasnou procházku soutěskou můžete absolvovat po běžném turistickém chodníku nebo jako amatérští horolezci po skalní stěně. K tomu však doporučujeme kromě notné dávky odvahy také dobrou fyzickou kondici. Ferrata vede podél divoké horské bystřiny, která na několika místech vytváří menší vodopády. Po celé délce je dobře zajištěna ocelovým lanem a kolíky. Přechod dvou lanových mostů je fantastickým zážitkem pro osoby absolvující ferratu, ale i pro všechny přihlížející.

Vyhlídkové lety – díky bezprostřední blízkosti malého letiště u Lienzu Vám můžeme zajistit nesmírně atraktivní zážitky z letu vrtulníkem či v malém letadle. Dech beroucí pohledy shora na nejvyšší rakouské vrcholy si můžete vychutnávat také při letu balónem.

Kulturní památky, muzea – v případě nepřízně počasí můžete navštívit římské vykopávky  Aguntum s muzeem,  výstava na zámku Bruck, muzeum národního parku Vysoké Taury v Matrei a řadu dalších pamětihodností, výstav i jiných zajímavostí.

Další aktivity – ZOO park Assling, rybaření, jízda na koni, tenis a mnoho dalších.

Řadu aktivit můžete absolvovat za zvýhodněnou cenu po zakoupení tzv. Osttirol Card.